Nasi przyjaciele z francuskiego Commentry w dniach 23-30 maja zorganizowali siedem atrakcyjnych dni z kulturą polską. "Tydzień Polski" obejmował kilka projektów prezentujących naszą kulturę, obyczaje i kuchnię. Była zatem wystawa w Centrum Kultury, gdzie pokazano zebrane dotychczas przedmioty dotyczące Chojnowa, wystawa w Ratuszu w formie gazetki ściennej, raczono się polskim posiłkiem przygotowanym przez szkolne stołówki (buraczki z chrzanem, gulasz, ziemniaki, biały ser, a na deser babka). Swoje podwoje otworzył Dom Polski, w którym na co dzień spotyka się tamtejsza Polonia, odbyło się także "Wielkie spotkanie" w gronie wielu narodowości.
W ramach tygodnia polskiego z inicjatywy Komitetu Miast zorganizowano także koncert pod hasłem "To co nas łączy". Trzydziestu chórzystów Polonii z Rosieres, w większości wywodzących się z drugiego pokolenia polskich imigrantów, zaśpiewało ponad dziesięć pieśni z repertuaru utworów popularnych, w adaptacji akordeonisty i zarazem dyrygenta chóru Stanis'a Pietraszka.
Ponad sto osób odpowiedziało na zaproszenie na ten niecodzienny koncert. Hymny, ballady oraz piosenki, gorąco oklaskiwane, połączyły widzów oraz artystów przenosząc ich do czasów dzieciństwa i młodości.
Niektórzy widzowie nucili znane im melodie, dwie osoby natomiast weszły na scenę i dołączyły do chórzystów. Byli to pochodzący z Polski Henri Stepien i Janine Pawlik. Pomimo swoich 97 lat Janine pamiętała wszystkie słowa, a jej piękny głos stopił się z chórem wywołując aplauz wśród publiczności.
Komitet partnerstwa, który zaprzyjaźnił się z chórem Polonia ma teraz nadzieję na rozwój współpracy z miastem Rosiere i jego mieszkańcami również w innych dziedzinach.