Dziesięcioletnia tradycja w Polsce, w naszym mieście miała w tym roku drugą swoją odsłonę.
Uliczne jasełka odbywają się już w 644 miejscowościach Polski oraz w 16 poza jej granicami. Wśród setek organizatorów jest Chojnów, który, naszym zdaniem, przygotowaniem scenariusza, scenografii, kostiumów, rekwizytów i scen, nie odbiega od innych miast.
6 stycznia ulicami miasta przeszedł niezwykle barwny orszak. I to nie jeden. Po Mszy świętej, z kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła wyruszył Orszak Niebieski i Czerwony, chwilę później z parafii NPNMP dołączył Orszak Niebieski. Mieliśmy zatem trzy efektowne świty, trzech zacnych króli, które, prowadzone przez dwie góralskie kapele, spotkały się na Placu Zamkowym. Tam przywitał wszystkich Herod. W scence rodzajowej w interpretacji chojnowskiej grupy teatralnej, poznaliśmy okoliczności jego klęski, która stała się jednocześnie sygnałem do przywitania nowonarodzonego.
Trzej Królowie, z tłumem wiernych, udali się zatem do centrum miasta, by godnie uczcić przyjście Jezusa. Złożyli Mu pokłon i dary, a poddani wspólnie zaśpiewali kolędę.
Potem można było posilić się pieczonymi jabłkami lub wspaniała grochówką.
Widowiskowe święto, to zasługa wielu osób zaangażowanych w organizację Orszaku. Inicjatorem i koordynatorem wszystkich działań była parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła przy współudziale parafii NPNMP. Aktywnie dołączyły siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich i ich mali podopieczni oraz dzieci i młodzież z chojnowskich szkół, wielu rodziców i tłumnie uczestniczący w Orszaku Trzech Króli mieszkańcy.
Atrakcyjnym zwieńczeniem tego dnia był narodowy taniec w wykonaniu tego-rocznych maturzystów i ich pedagogów. Polonez w Rynku - wieloletnia tradycja Powiatowego Zespołu Szkół – od zeszłego roku stanowi epilog obchodów Święta Trzech Króli.
Wspaniała choreografia, reprezentacyjny taniec, porywający Polonez Wojciecha Kilara - zachwyciły publiczność i, jak głosi szkolny zwyczaj, dla maturzystów stały się przepustką do pozytywnie zdanej matury.
„Bóg jest dla wszystkich" – tegoroczne hasło jubileuszowego Orszaku Trzech Króli było kolejnym niezwykłym wydarzeniem skupiającym całe rodziny, społeczności środowiskowe, lokalne władze, księży, parafian, przedsiębiorców – ludzi dobrej woli, którzy poświęcili swój czas, zdolności i środki, by wziąć udział we wspólnym przedsięwzięciu. To budujące i niewątpliwie scalające naszą niewielką wspólnotę.