3 września na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, po raz drugi, odbyły się obchody „Dnia Dolnego Śląska", którego organizatorem jest urząd marszałkowski.
Impreza ma na celu promocję dolnośląskich powiatów, miast i gmin, które podczas dnia wystawowego prezentują swoją historię, dorobek kulturalny, zachęcają do odwiedzin turystów i inwestorów. Przygotowane stoiska poszczególnych samorządów zadziwiają pomysłowością. Każdy chce tu wypaść jak najefektowniej. Wśród 35 tegorocznych wystawców był też Chojnów.
Miasto przy swoim stoisku skupiało publiczność przyciągając oryginalną muzyką w wykonaniu zespołu muzyki dawnej Al'Antico z SP4 oraz występami naszego Bractwa Rycerskiego. Zainteresowani przeszłością grodu nad Skorą mogli dowiedzieć się tu o naszych tkackich tradycjach, a nasze zabytki obrazowała fotograficzna wystawa. Wydany na okoliczność Dni Dolnego Śląska folder informował o najciekawszych miejscach Chojnowa, wydarzeniach kulturalnych i propozycjach inwestycyjnych. O sprawach bieżących goście stoiska mogli dowiedzieć się z „Gazety Chojnowskiej", która w kilku wydaniach była dostępna nieodpłatnie.
Chojnowskie stoisko mogli obejrzeć nie tylko goście odwiedzający Partynice, ale i telewidzowie lokalnej „trójki". Migawki z obchodów dolnośląskiego święta wyemitowane na tej stacji objęły m.in. występy artystyczne naszej młodzieży. Pokazy zaowocowały także wymianą kontaktów i zaproszeniami naszych artystów na kolejne imprezy.
Dni Dolnego Śląska przyciągają setki oglądających. Wśród nich są miłośnicy gonitw – w tym czasie na partynickim torze wyścigowym odbywają się znaczące konne zawody. Dla nich samorządowe stoiska są dodatkową atrakcją.
Prezentacja na Partynicach jest więc idealnym sposobem na promocję – rzesze zainteresowanych, możliwość wymiany informacji z innymi gminami oraz prezentacja miasta w barwnej, festynowej formie, to najbardziej trafiająca do odbiorcy reklama.
Wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania dla członków Bractwa Rycerskiego, opiekuna i muzyków zespołu Al.'Antico oraz Agaty Peimal i Marii Zawiślańskiej za nieocenioną pomoc przy organizacji miejskiej prezentacji składa koordynator Emilia Grześkowiak.