“Od bajki do bajki" - wielki finał projektu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy“Od bajki do bajki" - wielki finał projektu
Od kwietnia do października Miejska Biblioteka Publiczna realizowała, w szerokiej współpracy z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, edukacyjnymi i kulturalnymi, ciekawy projekt pn. "Od bajki do bajki". W jego ramach odbyło się 9 spotkań z autorami książek dla dzieci i młodzieży, warsztaty pisania bajek, zajęcia czytelnicze oraz konkurs pięknego czytania i plastyczny zakończony wystawą.

Przez kilka miesięcy koordynatorzy we współpracy ze żłobkiem, przedszkolami i szkołami, włączyli do projektu wiele młodych osób dając im szansę na samorealizację, odkrycie własnych predyspozycji, uczestnictwo w rozwijających zajęciach, pobudzając jednocześnie, zgodnie z przesłaniem projektu, zainteresowania czytelnicze oraz aktywność twórczą w oparciu o literaturę.

Epilog wielomiesięcznych działań miał miejsce 26 października w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Otworzył go wyjątkowy spektakl. Przedstawienie pt. "KaroLinka i wąż" powstało w oparciu o teksty, które uczniowie SP3 i SP 4 "wyczarowali" podczas warsztatów pisania bajek. Zebrania wszystkich prac w jeden scenariusz podjęła się Barbara Słotwińska, która ze swoją grupą teatralną "Czwórka" pracowała nad inscenizacją przez kilka miesięcy. Efekt, zaproszeni na finałową galę uczestnicy projektu, przyjęli z entuzjazmem. Aplauz był świadectwem uznania i wielkiej radości z oglądania adaptacji własnych treści.


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 249)

(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


Potem na scenę zaproszono laureatów projektowych konkursów, dziękowano osobom zaangażowanym w realizację programu, przedstawiono koordynatorów. Résumé finałowego spotkania była multimedialna prezentacja streszczająca siedmiomiesięczne działania biblioteki.

Cel projektu "Od bajki do bajki" z pewnością został osiągnięty. Obok korzyści społecznych, edukacyjnych, twórczych, przyniósł też wymierne w postaci prac plastycznych, autorskich tekstów, wyjątkowego przedstawienia i zarejestrowanych filmów. Na tym jednak nie koniec. Prowadzone w ramach projektu zajęcia "Bajki pod Słoneczkiem" przy-jęły się na stałe. Czytelnicze spotkania z dziećmi ze żłobka staną się zatem cyklicznym wydarzeniem.

Gratulujemy organizatorom, współorganizatorom, uczestnikom, osobom wspierającym i serdecznie dziękujemy za wyróżnienie "Gazety Chojnowskiej" jako medium propagujące projekt.

***

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie składa serdeczne podziękowania za pomoc

w realizacji projektu "Od bajki do bajki" Joannie M. Chmielewskiej - prowadzącej warsztaty czytelnicze, przedstawicielom jednostek oświatowych i kulturalnych: Lucynie Setli-Bar, Siostrze Agnieszce Mędlewicz, Grażynie Babiarz, Iwonie Falutcie-Borys, Mariuszowi Szklarzowi, Ewie Więcek, Beacie Miler-Kornickiej, Elżbiecie Rusieckiej, Barbarze Słotwińskiej, Elżbiecie Fałat, Klaudi Dominiak, Ewie Wołoszyn, Andrzejowi Urbanowi, Lucynie Spes, Jadwidze Matys, Stanisławowi Horodeckiemu; przedstawicielom mediów lokalnych Arkadiuszowi Rybczyńskiemu, Emilii Grześkowiak - redaktor naczelnej "Gazety Chojnowskiej", Stanisławowi Rokusowi - Portal informacyjny miasta i gminy Chojnów, Zbigniewowi Jakubowskiemu - Regionalny Portal Informacyjno-Publicystyczny e-legnickie.pl oraz Teresie Niwińskiej - Przewodniczącej Koła SBP w Chojnowie.

***

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)


(szerokość: 750 / wysokość: 499)


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.(szerokość: 190 / wysokość: 190)(szerokość: 190 / wysokość: 172)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama