Uczniowie z chojnowskich szkół na podium w „Pegaziku”! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyUczniowie z chojnowskich szkół na podium w „Pegaziku”!22 lutego w Domu Schrama odbyły się - miejskie eliminacje w XXIII Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim.

„Pegazik" skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

w naszym województwie. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach. Uczniowie klas IV-VI przedstawiali jeden utwór - prozę lub wiersz. Starsi uczestnicy prezentowali wiersz

i fragment prozy. Wykonawców oceniało jury w składzie: p. Barbara Homętowska i p. Monika Pacaniuk – polonistki PZS w Chojnowie oraz p. Stanisław Horodecki – dyrektor MOKSiR.

Wśród laureatów w młodszej grupie uczestników znaleźli się: I miejsce Bartosz Ptasznik ex aequo Kajetan Tracz II miejsce Julia Jarosz III miejsce Jakub Kucharski.

Zwycięzcy w starszej grupie konkursu: I miejsce Wiktoria Piechowiak ex aequo Marta Klimczuk II miejsce Weronika Grzanka III miejsce Marta Krasna Wyróżnienia: Dominika Pawłowska i Natalia Moskwa.

Wszystkim wygranym gratulujemy!


(szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

Laureaci pierwszego miejsca z obu grup reprezentowali nas w kolejnym etapie konkursu. 28 lutego odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym w Legnicy. W kategorii ,,młodsi" wyróżnienie otrzymał uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4, Kajetan Tracz.

W konkursie, w kategorii ,,starsi" wzięły udział uczennice Gimnazjum nr 1, gdzie udowodniły, że nie mają one sobie równych zdobywając najwyższe lokaty.

Marta Klimczyk z kl. III a i Natalia Sigłowa z kl. II b zajęły ex aequo II miejsce podczas gdy I miejsce zajęła Wiktoria Piechowiak z kl. III a, która otrzymała również nominację do etapu wojewódzkiego.


(szerokość: 375 / wysokość: 249)


Gimnazjalistki przygotowała polonistka p. Monika Inglot.

Finał konkursu ,,PEGAZIK" 27.04.18r. w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Laureatkom eliminacji serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale! 
(szerokość: 565 / wysokość: 376)


kb, ac
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama