Magia Ogrodów renesansu i baroku w Muzeum Regionalnym w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMagia Ogrodów renesansu i baroku w Muzeum Regionalnym w Chojnowie(szerokość: 750 / wysokość: 500)


(szerokość: 750 / wysokość: 500)W piątek 27 kwietnia Muzeum Regionalne, w obecności przybyłych gości, oficjalnie otworzyło nową wystawę czasową pod tytułem "Ogrody renesansu i baroku w grafice od XVI do XVIII wieku". Ekspozycja została w całości wypożyczona z Muzeum Architektury we Wrocławiu. Składa się na nią 41 oryginalnych grafik, głównie miedziorytów oraz akwafort. Ryciny przedstawiają najwspanialsze założenia ogrodowe Europy doby renesansu i baroku.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)

(szerokość: 750 / wysokość: 500)

(szerokość: 750 / wysokość: 500)


W wernisażu uczestniczyła Pani Beata Fekecz-Tomaszewska, (szerokość: 750 / wysokość: 500)przedstawiciel Muzeum Architektury we Wrocławiu i kurator wystawy, która fachową, a zarazem barwną prelekcją pomogła słuchaczom odkryć magię dawnych ogrodów ukrytą w grafikach.


Wystawa będzie dostępna w chojnowskim muzeum do 13 czerwca, zwiedzający będą ją mogli zobaczyć również podczas Nocy Muzeów 18 maja w godzinach od 18 do 24.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 500)Zapraszamy serdecznie!
MG
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama