Bajkowe spotkanie w bibliotece - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBajkowe spotkanie w biblioteceAutorka książek dla dzieci i dorosłych Joanna Maria Chmielewska była gościem 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. (szerokość: 750 / wysokość: 500)

Spotkanie z pisarką wpisało się w program XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Autorka m.in. "Ręcznikowca", "Niebieskiej niedźwiedzicy" czy "Historii srebrnego talizmanu" opowiedziała dzieciom o inspiracjach związanych z pisaniem książek: "Chciałabym wam dzisiaj zdradzić pewne tajniki w związku ze świętowaniem tygodnia bibliotek. Po przeczytaniu książek nie macie pojęcia dlaczego autor napisał na ten temat. Czy pisało mu się łatwo czy trudno? Skąd wziął się pomysł na taką, a nie inną postać? To są tajemnice, które wam dzisiaj wyjawię…".


(szerokość: 750 / wysokość: 500)


Dzieci chętnie brały udział w rozmowie, odpowiadały i zadawały pytania. Pisarka czytała im fragmenty wybranych książek, a także przedstawiła gościa specjalnego - niebieskiego pluszowego misia, który stał się impulsem twórczym do napisania jednej z bajek. Pani Joanna opowiedziała uczniom klas I-III o procesie, jaki muszą przejść opowiadania, nim staną się pięknie wydaną książką. Na koniec pisarka zdradziła swój najnowszy pomysł i poprosiła dzieci o pomoc w rozwinięciu powiastki. Kreatywnych odpowiedzi nie brakowało. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali autografy od pisarki.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)

(szerokość: 750 / wysokość: 500)
(szerokość: 750 / wysokość: 500)Po tak ciekawej rozmowie, wielu z nich chętnie przeczyta niejedną bajkę!

 
K.Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama